Tiskové informace - ČK motorsport

Tiskové informace - ČK motorsport
17.10.2017

ČK motorsport jede do San Marina obhajovat předloňské vítězství

 

Škoda 130 RS jihočeského týmu ČK motorsport opět vyrazí na soutěžní tratě. Po úspěšném zdolání Rallye Monte-Carlo Historique a zářijové setinové rallye South Bohemia Classic bude stroj vyvedený v originálních barvách továrního speciálu posádky Zapadlo – Motal v závěru tohoto týdne při Rallylegend 2017 pilotovat ostřílený domažlický soutěžák Marcel Tuček. Rozpis mu bude v San Marinu stejně jako před dvěma lety číst kaplický navigátor Karel Mach.

 

Karel Mach s Marcelem Tučkem


Letošního patnáctého ročníku populárních Rallylegend, který je věnován památce Colina McRae, se od pátku do neděle zúčastní téměř kompletní sestava mistrů světa a dalších slavných soutěžních jezdců a vozů. Dvojice ČK motorsportu poveze na dveřích legendárního „Porsche z Východu“ startovní číslo 99 a bude při svém šestém startu na území jedné z nejmenších zemí světa obhajovat předloňský triumf ve třídě H1 a jedenácté místo absolutně mezi historiky.


Rallylegend 2017 startuje v pátek večer úvodní etapou se čtyřmi rychlostními zkouškami. Sobotní program čítá šest měřených testů a závěrečnou show obstarají dva nedělní průjezdy známým průmyslovým areálem nedaleko servisního parku. Na posádky tak čeká v průběhu víkendu tucet erzet o celkové délce 85 kilometrů.


Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: archiv týmu

 


 

Tiskové informace - ČK motorsport
03.01.2017

Škoda 130 RS oslaví čtyřicáté výročí svého triumfu v Monte Carlu

 

Za několik málo dnů uplynou čtyři desetiletí od úspěchu vozu Škoda 130 RS na tratích podniku mistrovství světa v automobilových soutěžích, slavné Rallye Monte Carlo. Letošní ročník bude okořeněn debutem zbrusu nových speciálů kategorie WRC. O týden později však po klikatých cestičkách ve francouzských Alpách pojedou stroje, které tvořily dějiny legendárního závodu. „Porsche z Východu“ s posádkou týmu ČK motorsport nebude na 20. Rallye Monte-Carlo Historique 2017 chybět.

 

Karel Mach / Jan Bláha na Rallye Monte-Carlo Historique - Aiglun


Úvod sezony 1977, během níž piloti světového kalibru vůbec poprvé v historii závodili o titul mezi jezdci, se zapsal do kroniky továrního týmu AZNP Mladá Boleslav nesmazatelným písmem. Československá stáj nasadila v Monte Carlu do boje hned tři speciály Škoda 130 RS. Zatímco Kvaizar s Kotkem museli kvůli technické závadě odstoupit, Blahna s Hlávkou skončili na dvanácté příčce absolutně a první ve třídě, Zapadlo s Motalem byli celkově patnáctí a ve třídě brali stříbro. Ze 198 posádek na startu tehdy dojelo na cílovou rampu pouhých 45 dvojic. Vítězem rallye se stal pozdější mistr světa, Ital Sandro Munari s Lancií Stratos HF.

 


Pošesté na startu


Přestože od těchto okamžiků uplynula spousta času a věhlasné soutěže se v dalších letech zúčastnilo nespočet vozů všemožných kategorií, Škoda 130 RS dodnes dává pamětníkům i mladším fanouškům rychlých kol vzpomenout na svou tehdejší spanilou jízdu. Velkou zásluhu na tom má tým ČK motorsport, který již pošesté představí na lednové 20. Rallye Monte-Carlo Historique 2017 repliku vozu se startovním číslem 44. Do kokpitu ale neusednou Milan Zapadlo s Jiřím Motalem, nýbrž Jihočeši s bohatými zkušenostmi s tímto revivalovým podnikem - Karel Mach a Jan Bláha.


Měřené části bude tradičně předcházet hvězdicová jízda ze sedmi míst rozesetých po celé Evropě. Kaplicko-dobrovodská posádka si tentokrát jako startovní destinaci vybrala německý Bad Homburg, lázeňské město ležící na periferii Frankfurtu nad Mohamem. Vstříc dobrodružství o celkové délce kolem 2700 kilometrů se vydají se Škodou 130 RS z roku 1976 v pátek 27. ledna odpoledne, do cíle po zdolání čtrnácti testů pravidelnosti vedoucí těmi nejatraktivnějšími lokalitami, kde se Rallye Monte Carlo kdy konala, dorazí o pět dní později, ve středu 1. února časně ráno.

 

Škoda 130 RS týmu ČK motorsport na trati Rallye Monte-Carlo Historique

 

Do soutěže je přihlášen neuvěřitelný počet 332 posádek, největšími hvězdami v dlouhém výčtu jsou Francouz Jean Ragnotti s Renaultem 8 Gordini a devítinásobný mistr světa, Loebův navigátor Daniel Elena, jenž stejně jako v minulých ročnících usedne za volant Volkswagenu Golf GTi. Karel Mach s Janem Bláhou povezou na dveřích Škody 130 RS startovní číslo 195 a jsou zařazeni do skupiny účastníků s nejvyšším rychlostním průměrem.


Aktuální informace o přípravách a průběhu soutěže se budou objevovat na týmových internetových stránkách www.ckmotorsport.cz nebo na speciálním facebookovém profilu.


Text a foto: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: archiv týmu

 


 

Tiskové informace - ČK motorsport
02.01.2017

Zimní dálková rallye zavede do Čech mistry světa

 

V závěru ledna budou tratě některých tuzemských automobilových soutěží dějištěm mezinárodní dálkové rallye veteránských vozidel The Winter Trial 2017. Pro necelou šedesátku posádek bude na 2500 kilometrů dlouhé trase vedoucí přes území Nizozemska, Německa, České republiky a Rakouska připraveno několik náročných testů pravidelnosti. Účastníci prestižní kategorie Trial pojedou kromě šesti etap navíc dva noční okruhy na Liberecku a Českokrumlovsku.

 

The Winter Trial 2013

 

Startovní pole po uzávěrce přihlášek čítá 57 posádek ze sedmi zemí, rozděleny jsou podle roku výroby jejich soutěžních vozů do kategorií Club (30) a Trial (27). Největší hvězdou je švédská dvojice složená z mistrů světa v rallye. Do kokpitu Saabu 96 usedne světový šampion z roku 1984 Stig Blomqvist, navigovat jej bude mistr ze sezony 1983, bývalý spolujezdec létajícího Fina Mikkoly Arne Hertz. Vidět Blomqvista s Hertzem na vlastní oči v jednom autě bude pro fanoušky velký zážitek, vždyť tato severská posádka vodila Saab 96 po tratích automobilových soutěží v letech 1971 až 1973.

 

Stig Blomqvist

 

The Winter Trial odstartuje v neděli 22. ledna v hotelovém areálu zámku Château St. Gerlach poblíž města Maastricht na jihovýchodě Nizozemska. Během dvou dnů se posádky přes německou Fuldu a Karlovy Vary dostanou na Liberecko, kde účastníci kategorie Trial absolvují na některých úsecích známých z Rally Bohemia úterní noční etapu.


Následně zavede itinerář soutěžní posádky přes Olomouc a vinice v okolí Hustopečí do lokality, která je dějištěm další tuzemské rallye. První vozidlo přijede do časové kontroly situované u veteránského muzea v jihočeských Jílovicích podle předběžného harmonogramu ve čtvrtek 26. ledna v 15:45 hodin, odtud bude celé startovní pole pokračovat do Svatého Janu nad Malší. Část rychlostní zkoušky využívané při Rallye Český Krumlov bude uzavřena pro veškerý provoz, a tak se diváci v případě pravého zimního počasí dočkají po pátého hodině odpolední velmi atraktivní podívané.


Zatímco kategorie Club bude ve čtvrtek pokračovat do cíle šesté etapy v rakouském Linci, necelá třicítka odvážnějších s vozidly vyrobenými do roku 1976 se vydá pod rouškou tmy po stopách krumlovské rallye. „Přesnou trasu, která dokonale prověří řidičské i navigační schopnosti všech účastníků, organizátoři zveřejní až několik dnů před startem. Již nyní však můžeme prozradit, že zblízka bude možné veterány spatřit během večerního přeskupení na náměstí v Kaplici,“ řekl Pavel Kacerovský z agentury ČK motorsport, která nizozemským pořadatelům vypomáhá s organizací na českém území.

 

The Winter Trial 2013

 

Závěrečná etapa sedmnáctého ročníku Winter Trialu se pojede v pátek. Cílovou destinací je malebné městečko Sankt Wolfgang, ležící na břehu jezera Wolfgangsee nedaleko rakouského Salcburku. Seznam přihlášených a více informací je k mání na internetových stránkách www.thewintertrial.nl.

 

The Winter Trial 2017

22. 1. Houthem (Nizozemsko) - Fulda (Německo)
23. 1. Fulda - Karlovy Vary
24. 1. Karlovy Vary - Liberec (Hodkovice - Liberec (pouze kategorie Trial))
25. 1. Liberec - Olomouc
26. 1. Olomouc - Linz (Rakousko) (Svatý Jan nad Malší - Linz (pouze kategorie Trial))
27. 1. Linz - Sankt Wolfgang

 

Text: Pavel Kacerovský, ČK motorsport
Foto: Dalibor Benych

 

 

Partneři:
.......................................................

 


 

 

Média:
.......................................................

 

 

Partnerská města:
.......................................................